Sosyal medyada özellikle instagram hesabımda sürekli dile getirdiğim bir konu var: Hiçbir zayıflama hapı, çayı veya takviyesi zayıflatmaz. Dün altın çilek vardı, bugün tefftohumu çayı, yarın başka bir şey! Artık tüm gerçekleri tek elden öğrenme zamanınız geldi eğer bu yazıyla karşılaştıysanız. Sağlıklı zayıflama yolunda hiçbir mucize yoktur.
Lütfen bu tarz ürünler almayınız.
Bana bazen soruyorlar, "Ama doktorlar, diyetisyenler öneriyorlar?!" Farketmez, hepsi ticari amaçlı ortaya çıkarılmış, içi katkı dolu, sağlıksız ürünlerdir.

Aklın yolu bir!

  • Sağlıklı zayıflamak için ev/tencere yemekleri yiyin.
  • Kültürümüzün yemeklerini tüketin.
  • Doyana kadar yiyin. Hareket edin.
  • Paket gıdalar tüketmeyin.
  • Tüm zayıflama tuzaklarından ve ürünlerinden uzak durun. Uzun vadede bu tarz yaklaşımların hepsi size daha fazla kilo aldıracaktır.

İşte Gerçekler!

Sektörde uzun seneler çalışmış birisi deneyimlerini bizlerle paylaşınca biz de sizleri bilgilendirmek istedik.

"Öncelikle şunu söyleyeyim. Bitkisel takviye içeren ilaçlar (zayıflama, cinsel performans, damar açma, kozmetik vb.) Ürünler sağlık açısından ciddi risk barındırır. Bu ürünlerin üretim aşamalarına kadar hakim olan birisiyim.
"Senelerce bu gurubun satışı yaptım ve en son 2011 senesinde bu sektörden tamamen çekildim."

Belli başlı stratejiler şu şekilde:

1- Ürün mahrem (cinsellik, hemoroid gibi) bölgesi veya fiyat olarak değeri bulunan sektörlerden (cilt, zayıflama) özellikle seçilir.

2- Öncelikle sorun belirlenir. Belirlenecek sorun toplumun büyük bölümünü kapsamalı, eğer yüksek sayıda hedef kitle yakalanamazsa o üründen ciro elde etmek zor olur.

3- Hedef kitle ardından herkesin sahip olduğu önemli sorunlar ele alınır.
Örnek; bir kadın en çok göbek bölgesinde ve basen bölgesinde kilo sorunundan şikayet eder. Sonrasında kol altı sarkmaları ve gıdık bölgesi ele alınır. Dikkat ederseniz genelde tüm zayıflama ürünleri “göbek bölgesini hedefler”. Çünkü stres nedeniyle kilo birikimi göbek civarında yoğunlaşır. Bu gibi sorununuz varsa stres kökenli olabilir ve insülin konusunda sorununuz var demektir. Lütfen bir doktora görünün.

4- “Ben aldım kullandım ve çok güzel zayıfladım” ve türevi yorumların %99.999’u YALANDIR.
Bu yorumların yazılması için makalecilerden destek alınır. Sahte ve gizli sosyal medya hesapları oluşturulur. Şimdi söyleyeceğim ufuk açacaktır. Ürün daha 2 gün evvel çıkmış, 4 aydır kullanan ve 30 kilo verdiğini yazan yorumlar var :)

5- Ünlüler! Hepsi çok şeker ve tatlı değil mi? İsim vermiyorum fakat üründen bahsedince kim olduğunu anlayacaksınız. Çikolatalı karışımı çok sevdiğini ve her gün uyguladığını söyleyen bu ablamız bunu söylemek için menajeri ile 50.000tl aldı.

6- Mesela bir diğer üründe; medyada güvenilir isimdin. Sen 30.000tl için nasıl böyle bir hata yaptın? 30.000 alınca çok mu mesut oldun?

7- Ünlüler sizin sırtınızdan harika paralar kazanıyorlar ve hayatım üstüne yemin ederim ki o tanıttıkları ürünleri silah zoruyla bile onlara kullandırtamazsınız.

8- Bu ürünler pazarlanma aşamasında 1 değil bir kaç ünlü ile eş zamanlı pazarlanabilir. Amaç daha çok dikkat çekmek ve sipariş toplamak. Daha çok sipariş, daha çok kar demek. Kar şu şekilde gerçekleşir.

9- Bitkisel takviye ürünleri ortalama 4-5 tl maliyetle üretilir. En etkili içeriklerden birisi sibutramin oluyor. Sibutramin kaçak-köçek ülkeye girer ve 6-7. kalitededir.

10- Sibutramin dozajını ayarlamak ciddi bir iştir, burada mg bile hayati önem taşır. Bilimsel yöntemlerle ilaç üretenlerin robotik yaptığı işlem Türkiye’de merdiven altı hazırlanır. Hazırlayanlar genelde 20 yaşına basmamış çocuklardır. Tamamen göz kararı ilerleyen bir süreçten bahsediyoruz.

11- Bu süreç ardından hazırlanan karışım kovalara konularak dolum tesisine giderek kapsüllere dolumu sağlanır. Bu iyi kötü modern bir teknolojide ilerler fakat ürünün hayati riskinin önüne geçmez.

12- Ürünler ortalama 49-149tl arası fiyatlarla satılır (1 kutu). Ve sizin sürekli 3-4 kutu almanız için kampanya yapılır. Bunlar indirim ve yanında hediye ürünlerden oluşur. Siz de bir umut alırsınız. Peki işe yaramadığını farkettiğiniz zaman ne oluyor?

13- Zayıflama ürünleri içerisinde genelde sizi ishal edecek içerikler uygulanır. Siz ürünü alıktan sonra kendinizi tuvalete zor atarsınız. Bu son derece tehlikelidir, zira vücudunuzda bulunan suyu çok hızlı şekilde her gün 4-5 defa doları atıyorsunuz. Zayıflama hapları yüzünden ani ölümler bu yüzden oluyor tabi ki kalp krizleri de.

14- Aldınız ve sıfır fayda gördünüz. Ürün iade için aradınız (ürünü alırken size vaad edilen buydu). Memnuniyetle yardımcı oluyorlar ama bir şartla. Ürünü son 3 ayda kullandığınızı ispatlamanız lazım. Bunun için bazı kan testleri isteniyor. Siz de olur diyor ve hastaneye gidiyorsunuz ve bingo! Kan testleri bedeli ortalama 1000-2000tl tutuyor. Siz bunu belirtince de nazikçe “efendim iade için raporlar gerekiyor” cevabını alıyorsunuz. Ürünün 40 katına yakın para harcayacaksınız ki iadenizi alanı.

15- Bitmiyor. Çağrı merkezi görevlisi ayrıca ürünü hatalı kullandığınızı ve doğru kullanımın nasıl olduğunu size anlatıyor. Sonra sihirli cümleyi kuruyor; “dilerseniz ben size 4 kutu göndereyim siz sadece 2 kutu ödemesi yapın”. Akıl tutulması yaşayıp kabul edenler o kadar çok ki tahmin edemezsiniz.

16- Bugüne kadar tahmini 30 kadar zayıflama ürünü projesini yönettim ve yakından tanığı oldum. Asla kullanmadım ve kullanmam. Benzer durum diğer bitkisel ürünler içinde geçerlidir. Çevreme almamaları konusunda da telkinlerde bulundum. İşin rengi ortaya çıkınca bu sektöründeki dönmemek üzere tamamen terk ettim. En başta lida vardı, en son zamanımda da fx1 isimli ürün. En çok satan ürün açık ara altın çilek oldu, sonrasında da red hot biber.

"Televizyona çıkan ve programlarda ürün tanıtan isimleri çok iyi araştırın. Bunların yüksek bölümü ne doktoru, tıbbiye mezunu bile değil! Hatta bazıları ilkokul mezunu."

Zayıflamak için doktora gidin. Basur sorununuz varsa doktora gidip sizi muayene etmesine izin verin. Ürolojik sorunlar ve erkek cinsel sorunları için doktora gidin ve sorununuzu paylaşın. Doktorlar bu yüzden var, teknoloji bu yüzden var. Siz “aman ne olacak altı üstü 100tl” diyerek ürün alıyorsunuz ama aslında ölümü ayağınıza çağırıyorsunuz. Bu hapları kullanmak Rus ruleti gibi, kimde patlayacağı belirsiz.

LÜTFEN!!! Aşırı vaat içeren ürünlerden uzak durun! Bu Ürünler sihirli değnek değildir ve sizin sorunlarınızı düzeltmez. Aksine kalıcı ve ağır sonuçlara neden olur. Üreten firma lisansları ve faaliyet belgesi olanları tenzih ederim, zaten sözüm bunlara değil. Sözüm 3 kuruş para uğruna insanları öldürmeye bile acımayan zihniyete. İnternette satılan bu ürünleri tercih etmemek kendinize ve çevrenize yapacağınız en büyük iyilik olabilir.

"Para iadenizi almak için size firma tarafından ne söylenirse söylensin tek yol tüketici hakem heyetidir."
Firma muhattabı bulamıyorsanız bile size gelen kargo barkod numarasında ki şube veya kargo firması adresine iletin. Emin olun tebliğ gittiği gün paranız hesaba yatar. Aksi durumda kimse devleti karşısına almak istemez. Ve mutlaka bu süreçte CİMER ile iletişime geçin. Bunlarla siz bire bir mücadele edemezsiniz.

 

Teff Tohumu Çayı Gerçekleri

Para sanatçıya elden ve menajeriyle gönderilir. Ortada sözleşme yok. Para nakit döner. Nadiren arada mesafe varsa banka havalesi yapılır.
Sanatçılar “ben kullandım memnun kaldım, tavsiye ettim. Zararlı olduğunu bilmiyordum özür dilerim” diyecekler.
Kimin hangi aşamada ne söyleyeceği bile en başta konuşuluyor :)

O reklam yapan ünlüler bitik isimler dikkat ettiyseniz. Zirvede olanlar işin farkında. Bu ürünün sahibinin bir diğer özelliği de şu; Türkiye’nin en büyük siber saldırı gücüne sahiptir. Tam bir yobaz! İnanış anlamında değil. Tam bir zorba. Zorbalık anlamında yobaz...

Sizin de çevreniz varsa baskı arttırırsınız. Yani işin içinde basit bir ürün yok. Kurye firmaları, elden ödenen paralar, naylon faturalar, paravan şirketler. Organize iş. 1 firma sahibini teknik takibe alsalar 2 ay sonra 500 kişi direk tutuklanır. Olay düşündüğünüzden daha karışık ve ciddi maalesef..."

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok
Yorum yapmak için oturum açın