kiloalmak

 • Çok Yedim İtirafları

  Birçoğumuz için yemekle ilgili savaşımızı dile getirmek çok zordur ya da içimizde yaşadıklarımızı dışarıya vurmaktan çekiniriz. Ben de öyle bir bölüm yapmak istedim ki takma ad kullanarak yemekle olan savaşımızda hislerimizi, yaşadıklarımızı buraya yazalım ve birbirimize destek olalım. 'Üzüntüler paylaştıkça azalır' derler ya, sizlerin de yemekle gelen üzüntülerinin burada herkesle paylaşarak azalmasını ve en yakın zamanda yok olmasını diliyorum.

  Bazen hayatta kendimizi çok yalnız hissederiz, sanki tek bizim gizli yediğimizi, bir daha yememek için kalanları çöpe atanın ya da üzerine deterjan sıkanın sadece biz olduğunu düşünürüz. Oysa yalnız değiliz, yalnız değilsiniz...

   

  İlk paylaşımı yakında çıkacak olan kitabımdan bir alıntı olarak ben yapmak istiyorum:

  Diyetimde ilk hafta fena gitmedi, sanırım 1.5kg verdim; ama oradan çıkar çıkmaz sanki hakkımmış gibi hemen tatlıcı Zeynel’e gidip kendime şöyle güzel bir kaymaklı ekmek kadayıfı aldım. Derken ikinci hafta baktım, bu merkez bana göre değildi. Ben tam gaz yemek yemeye devam ettim. İştahım bir kere açılmıştı ve ben hâlâ zayıflama iradesini kafamda bitirememiştim. Fakat diyetisyenle tekrar görüştüğümde de: “Hâlâ çok yiyorum” diyemedim ama “Neden kilo veremiyorum ben de bilemiyorum” dedim. Şimdi düşünüyorum da acaba hakikaten birşey yemediğimi düşünerek mi böyle birşeyi demiştim yani kendimi mi kandırıyordum yoksa karşımdakini mi kandırmak istiyordum? Henüz bunun cevabını bulabilmiş değilim. Daha doğrusu o anda neler düşündüğümü hatırlamıyorum. Ne farkeder, sonuç itibariyle bu maceram sadece iki hafta sürebildi.