• Pınar Doğan

Yeditepe Üniversitesi’nde dört senelik Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimini 2016 Bahar döneminde tamamlayarak “Diyetisyen” ünvanı ile mezun olmuştur.
 
Eğitim hayatı boyunca, anne-çocuk beslenmesi, bariatrik cerrahi ve sonrasında beslenme, sporcu beslenmesi ve yeme bozuklukları gibi çeşitli alanlarda özel eğitimlere ve kongrelere gitmiş, araştırmalarda bulunmuştur.
 
Stajlarını Çapa Tıp Fakültesi, Bodrum Acıbadem Hastanesi, Diyetisyen Dünyası gibi başlıca kurumlarda yapmıştır.
 
Uzman Diyetisyen Didem Kanca Üstay’ın eşliğinde çeşitli okullarda “Çocuklar için Beslenme” eğitimlerinde yer almıştır. 2016 yılından beri SAYASA (Sağlıklı Yaşama Sanatı) adlı merkezde diyetisyenlik yapmaktadır.
 
İşini büyük bir aşkla yapan diyetisyen Pınar Doğan’ın mottosu “Önce insanın ruhu sonra anatomisi”dir.  Özetle, bir insanın ruhunu iyileştirmeden vücudunu iyileştiremeyiz demektedir.

 

KONUŞMALAR

* Şehit Mühir Alkan Fen Lisesi, İstanbul 2017
Didem Kanca Üstay'la birlikte lise öğrencilerine, özellikle günümüzde medya ve sosyal medyanın beslenme alışkanlıkları ile ilgili nasıl yanlış yönlendirilme yaptıkları ve algıyla değiştirdikleri üzerine sunum yapıldı.

* Gürpınar Azime Yılmaz İlkokulu, İstanbul 2017
Didem Kanca Üstay'la birlikte ilkokul çocuklarına ve velilerine sağlıklı beslenmenin temel prensipleri sunuldu. Medyanın ve sosyal medyanın kişilerin beslenme alışkanlıkları üzerindeki negatif etkileri görsellerle tartışıldı.

* FMV Işık Lisesi, İstanbul 2017
"Bol kas ve sıfır beden için yemeli mi yememeli mi?" adlı sunumda özellikle sosyal medyanın ve medyanın gençlerin beslenmeleri ve görüntüleri üzerindeki olumsuz etkileri Didem Kanca Üstay ile birlikte konuşuldu.

* Maltepe Hasan Sadoğlu Ortaokulu, İstanbul 2017
Medyanın sağlıklı beslenme üzerindeki etkileri ve hiçbir gıdanın reklamının yapılmaması gerektiği üzerine örneklerle detaylı şekilde diyetisyen Didem Kanca Üstay ile birlikte konuşuldu.

* Pınar Karşıyaka Basketbol Okulu, İstanbul 2017
Gençlerde sporcu beslenmesi üzerine Didem Kanca Üstay ile birlikte konuşuldu. Özellikle yapay protein takviyelerinin zararları vurgulandı.
                  
* PUMA, merkez ofis Levent, İstanbul 2016
PUMA çalışanlarına sağlıklı beslenme ve sporcu beslenmesi üzerine genel bilgiler başlığı altında Didem Kanca Üstay ile birlikte sunum yapıldı.

* Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul 2016
Boğaziçi üniversitesinin yuvasına çocuklarını gönderen akademisyenlere ve yuva öğretmenlerine sağlıklı bebek-çocuk beslenmesi üzerine Didem Kanca Üstay ile birlikte sunum yapıldı.

* VKV Koç Özel Lisesi, İstanbul 2016 - Didem Kanca Üstay ile birlikte sundu
Meslek/kariyer gününde öğrencilere "Beslenme ve Diyetetik" bölümünü üniversitede seçerlerse ne gibi dersler görecekleri ve mezun olduklarındaki olası iş alanları hakkında konuşuldu. 

* VKV Koç Özel Lisesi, İstanbul 2015 - Didem Kanca Üstay ile birlikte sundu.
Lise öğrencilerine sağlıklı ve farkındalıklı beslenme, alkol ve sigaranın zararları, yeme bozuklukları, sosyal medyanın dış görünüş ve beslenme
üzerindeki olumsuz etkileri, doğal beslenmenin faydaları, veganlık/vejeteryanlık hakkında sunum yapıldı.

* Açı Okulları, İstanbul 2015 - Didem Kanca Üstay ile birlikte sundu.
Lise öğrencilerine sağlıklı ve farkındalıklı beslenme, alkol ve sigaranın zararları, yeme bozuklukları, sosyal medyanın dış görünüş ve beslenme üzerindeki olumsuz etkileri, doğal beslenmenin faydaları, veganlık/vejeteryanlık hakkında sunum yapıldı.